A 2024-es felvételi eljárástól kezdve a korábbi többletpontokat felváltották az intézményi pontok.
Az intézményi pontok jogcímeit, mértékét, továbbá azok feltételeit a korábbiaktól eltérően nem az Oktatási Hivatal, hanem a felsőoktatási intézmények határozzák meg, egyedileg. Tehát intézményi hatáskörbe került, hogy milyen követelményekért, eredményekért járnak további pontok maximum 100 pont erejéig (a felvételi eljárásban összesen 500 pont szerezhető).
Az intézményi pontok egyetemi szinten, illetve karon belül a különböző szakoknál is eltérőek lehetnek, ezért érdemes minden esetben nem csak a PPKE-t, hanem a BTK-t, illetve a kinézett szakot is ellenőrizni, hogy pontosan miért járnak intézményi pontok.
Az intézményi pontok kari szinten ebben a táblázatban, valamint Felvételi Szabályzatunk 4. sz. mellékletében részletesen megtekinthetők.
Illetve könnyebben átláthatók a lehetséges intézményi pont jogcímek a felvi.hu-n található Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban a meghirdetett szakoknál, az Intézményi pontok fület lenyitva.
A mellékelt ábrán az összes lehetséges jogcímet felsoroljuk, azonban minden esetben kérjük a fentebb linkelt források átböngészését, mivel nem minden szakon jár az összes jogcímre intézményi pont.
Amennyiben nem vagy biztos benne, hogy miért kaphatsz intézményi pontot a PPKE BTK-n megjelölni kívánt szakon, vagy intézményünk több karára is benyújtottad jelentkezésed, és a kari szinten megegyező intézményi pontok (hitéleti, illetve esélyegyenlőségi jogcímek) esetében eltérő pontszámot ítéltek meg, kérjük, vedd fel a kapcsolatot felvételi referenseinkkel!
Ugyancsak az Emelt szintű érettségi jogcímmel kapcsolatban lényeges, hogy meglévő felsőfokú oklevél alapján történő pontszámítás esetén nem jár ezen a jogcímen intézményi pont, mivel Felvételi Szabályzatunk 4. mellékletében foglaltak alapján "vizsgatárgyanként, ha az érettségi pontot a legalább 45%-os emelt szintű érettségi (szakmai vizsga) eredményéből számítják" jár a pont.